راهکارهاي پاسخ دهي به ريدينگ

راهکارهاي پاسخ دهي به ريدينگ

ساخت وبلاگ

امکانات وب

راهکارهاي پاسخ دهي به ريدينگ

راهکارهاي پاسخ دهي به ريدينگ

 

rauj_m1.png

 

ما مي توانيم با جسارت کلمات زبان را فرارترين درس بناميم. اين درس بسيار ناپايدار تلقي مي شود به گونه اي که حتي معلمان خوب اين درس در کشور بايد در فواصل معين کلمات زبان را مرور کنند تا دستشون تو پوست گردو نمونه و دچار فراموشي نشن.

توصيه من به شما اين است که ابتدا به اين موضوع فکر کنيد و طبق برنامه اي که براي خود تعيين کرده ايد ، سعي کنيد از ابتدا تمام کلمات موجود در کتابهاي درسي خود را بخوانيد و بتوانيد آنها را در حافظه بلند مدت خود ثبت کنيد. کني.

اگرچه کلمات زبان بدون تکرار از ذهن شما پاک مي شود ، اما اين در اسرع وقت تأثير بسيار خوبي در تسلط شما خواهد گذاشت. علاوه بر خواندن کلمات ، بايد بتوانيد کلمات را در جملات انگليسي به خوبي تفسير کنيد. اينجاست که دانستن معناي کلمه براي ما بسيار مهم مي شود.

بنابراين از يادگيري کلمات زبان در جملات نمونه غافل نشويد ، که اين مي تواند تأثير زيادي داشته باشد.

با استفاده از پکيج هاي زبان حرف آخر، مي تونيد تمام لغات زبان رو به صورت انيميشن ياد بگيريد.

امروزه خيلي از داوطلباي عزيز ما به خاطر سخت بودن قسمت درک مطلب زبان انگليسي که 40 درصد سوالات رو به خودش اختصاص ميده ار خيرش مي گذرن و به سوالات اون پاسخ نميدن.

يکي از قسمت هاي درک مطلب که براي شما اين قسمت رو سخت مي کنه لغت هايي هست که شما اون ها رو بلد نيستيد. يکي از گلايه هايي که خيلي از داوطلبا دارن اينه که توانايي فهميدن کامل متن ريدينگ رو ندارن.

اگه شما جزو اين دسته هستين ابتدا لازم هست اين رو بدونين که نيازي به درک کردن همه جزئيات متن ريدينگ نيستش. فقط کافيه خلاصه اي از بخش هاي مهم اون رو درک کرده باشين و تمرکزتون رو روي لغات کليدي موجود توي ريدينگ بذاريد.

يادتون باشه اجازه ندين لغاتي که بلد نيستين شما رو دلسرد بکنه. معمولا طراحان کنکور به همين دليل متن هاي کنکور رو از مقاله هاي علمي انتخاب مي کنن تا حاوي لغات ناآشنا و پيچيده باشه.

اما از چه روش هايي استفاده بشه تا پاسخ به سوال هاي ريدينگ براي شما راحت تر بشه؟

اول اينکه شما بايد سوالات رو بخونيد. با خواندن سوالات پيش از ريدينگ متوجه ميشين که اولا بايد به دنبال چه اطلاعات و عبارات و کليدواژه هايي بگردين تا در حين خواندن اون ها رو مشخص بکنين و بعدا نياز به بازخواني کل مطلب نباشه.

دوما بايد کدام قسمت ها را جمله به جمله و سريع بخونيد و کدوم قسمت ها رو کلمه به کلمه و با دقت بخونيد.

در نتيجه با اين روش مي تونيد هوشمندانه در زمان صرفه جويي کنيد.

البته عده اي هم بر اين عقيده هستند که اگر ابتدا سراغ ريدينگ برن و سپس سوالات رو بخونن، مي تونن با فکر آزادتري مطلب رو درک بکنن. اما اين روش معمولا نيازمند زمان بيشتري هستش. پس پيشنهاد ما به شما اين هستش که ابتدا سوالات رو بخونيد.

خب نکات ديگه که مي تونم بهتون بگم اين هست که از روش سريع خواني استفاده کنين. بعد از اينکه شما سوالات رو خوندين بايد خيلي سريع پاراگراف ها رو بخونين. توي هر پاراگراف معمولا اولين جمله مهم ترين جمله هستش و پيام اصلي پاراگراف رو دربرداره.

در صورتي که فرصت کافي براي خواندن همه جملات يک ريدينگ طولاني رو نداريد، تنها کافيست که پاراگراف اول و آخر و جمله اول پاراگراف هاي ميان اين دو رو دقيق بخونيد و بقيه جملات رو تنها نگاه بندازيد.

فاکتور بعدي اين هست که تمرين زيادي داشته باشين. معمولا دانش آموزاني که در زمينه ريدينگ عملکرد مسروري ندارن، علاقه چنداني هم به حل کردن نمونه هاي تمريني اون خارج از آزمون ندارن. اما نکته قابل توجه درست همين جاست. تا وقتي با مشکلات و ضعف هايمان روبرو نشيم به موفقيت دست پيدا نخواهيم کرد.

شما مي تونيد با تجربه جديدترين سبک آموزش کنکور با حرف آخر، تو کنکور بهترين نتيجه رو کسب بکنيد.

لغت هايي که ياد نداريد را ناديده بگيريد

يکي از گلايه هايي که زياد شنيده ام اين است که دانش آموزان توانايي فهميدن کامل متن ريدينگ را ندارند. اگر شما هم جزو اين دسته هستيد ابتدا لازمه درک کنيد که نيازي به درک کردن همه جزئيات متن ريدينگ نيست. فقط کافي است خلاصه اي از بخش هاي مهم آن را درک کرده باشيد و تمرکزتان را روي لغات کليدي موجود در ريدينگ بگذاريد. يادتان باشد اجازه ندهيد لغاتي که ياد نداريد شما را دلسرد کند. معمولا طراحان کنکور به همين دليل متن هاي کنکور را از رمان ها و مقاله هاي علمي انتخاب مي‌کنند تا حاوي لغات ناآشنا و پيچيده باشند (معمولا اين لغات در قالب کلماتي همچون صفت بکار مي‌روند که ندانستن معني آنها تاثيري چنداني در فهم مطلب ندارد). اين مسئله براي دانش آموزاني که آگاه نيستند ممکن است نا اميد کننده به نظر برسد. اما به ياد داشته باشيد کلمات ناآشنا قسمتي از ريدينگ هستند و نياز نيست همه لغات يک ريدينگ را براي پاسخ دادن به سوالات آن بلد باشيد.

 اول سوالات را بخوانيد

با خواندن سوالات پيش از ريدينگ متوجه مي‌شويد: اولاً بايد به دنبال چه اطلاعات و عبارات و کليدواژه‌هايي بگرديد تا در حين خواندن آنها را مشخص کنيد و بعدا نياز به بازخواني کل مطلب نباشد. دوماً بايد کدام قسمت‌ها را جمله به جمله و سريع بخوانيد و کدام قسمت ها‌ را کلمه به کلمه و با دقت بخوانيد. در نتيجه با اين روش مي توانيد بطور هوشمندانه اي در زمان صرفه جويي کنيد.

البته عده اي هم بر اين عقيده هستند که اگر ابتدا سراغ ريدينگ و سپس سوالات بروند مي توانند با فکري آزادتر مطلب را درک کنند. اما اين روش معمولا نيازمند زمان بيشتري است

 

2. از روش سريع خواني استفاده کنيد

در هر پاراگراف معمولا اولين جمله مهم ترين جمله بوده و پيام اصلي پاراگراف را در بر دارد. در صورتي که فرصت کافي براي خواندن همه جملات يک ريدينگ طولاني را نداريد تنها کافيست پاراگراف اول و آخر و جمله اول پاراگراف هاي ميان اين دو را را دقيق بخونيد و بقيه جملات را تنها نگاه بيندازيد. 

3. زياد تمرين کنيد

معمولا دانش آموزاني که در زمينه ريدينگ عملکرد مطلوبي ندارند، علاقه چنداني به حل نمودن نمونه هاي تمريني آن خارج از آزمون ها ندارند. اما نکته قابل توجه درست همينجاست! تا وقتي با مشکلات و ضعف هايمان روبرو نشويم، به موفقيت دست نخواهيم يافت.

براي تهيه پکيج زبان انگليسي حرف آخر، کليک کنيد.

 

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : راهکارهای,پاسخ,دهی,به,ریدینگ, نویسنده : اشکان بازدید : 28 تاريخ : پنجشنبه 20 شهريور 1399 ساعت: 0:02

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :