جادوی عشق

جادوی عشق

ساخت وبلاگ

امکانات وب

نقش سولفات روي بر مرکبات

منابع مختلفي مي توانند در صورت لزوم روي را تأمين کنند. سولفات روي (??? روي) معمولاً براي تأمين مقدار مورد نياز روي در هنگام استفاده از کودهاي شيميايي مورد استفاده قرار ميگيرد. اين ماده مي تواند قبل از کاشت پخش و ترکيب شود، يا در کود استارتر استفاده شود. اين ترکيب با ساير کودهاي خشک ميتواند به خوبي ترکيب شود. تقريباً ??/? کيلوگرم از ماده سولفات روي ? ليتر روي در هکتار تأمين ميکند.

Citrus

به کار بردن اين نوع کود بر شاخ و برگ روي به طور مداوم در اصلاح کمبودهاي اين ماده مغذي مؤثر نبوده است. اين روش کاربرد فقط بايد به صورت آزمايشي استفاده شود. براي به کاربردن اين کود بر روي برگها، پودر سولفات روي را مي توان در آب حل کرد و روي بافت برگها اعمال کرد. وقتي ميزان ?? ليتر آب در هکتار استفاده مي شود، مقدار حل شده بايد ??/? تا ??/? کيلوگرم روي در هر هکتار بايد تامين شود.

کمبود روي به طور قابل توجهي رشد و پتانسيل عملکرد مرکبات را کاهش مي دهد. همانطور که آزمايشات بر روي مرکبات (به خصوص پرتقال) نشان مي دهد، سطح پايين روي موجب کاهش تعداد و اندازه ميوه در هر درخت شده و در نتيجه اين کمبود، بازده کاهش مييابد.

کودهاي حاوي روي بر خاک و شاخ و برگ درختان به کار ميرود؛ اين نوع کوددهي بر افزايش عملکرد مرکبات مؤثر هستند. در برخي مطالعات، پس از استفاده از سولفات روي بر مرکبات به خصوص در مورد پرتقال و گريپ فروت، محققان همچنين از افزايش مقدار آب در ميوهها خبر دادهاند.

روي همچنين ميزان اسيد اسکوربيک در ميوهها را افزايش ميدهد. در صورت کمبود شديد روي، ميوه ها ممکن است به شکل نادرست شکل گرفته، از ميزان آب آنها نيز کاسته شده و همچنين آب موجود در آنها نيز فاقد طعم شود.

در ابتدا علائم کمبود روي به عنوان لکههاي کلروتيک بر روي برگها (“برگ شته”) و / يا نواحي بين رگبرگي سفيد ظاهر ميشود. برگهاي جديد بطور قابل ملاحظهاي داراي رشد ناقص هستند، زيرا شاخههاي داخلي دچار کوتاه شدگي ميشوند. مي توان با استفاده از اسپري کودهاي حاوي روي (مثل روي سولفات) بر روي شاخ و برگ، مشکل را در برگهاي عقبي اصلاح کرد.

دستورالعملهاي عمومي براي کاربرد روي

نقش اصلي روي به عنوان يک عامل سازنده آنزيم ها و درگير شدن در توليد تنظيم کننده هاي رشد که مربوط به کشيدگي دروني و توسعه کلروپلاست است. کمبود روي به طور قابل توجهي رشد و پتانسيل عملکرد را کاهش مي دهد. سطح پايين روي باعث کاهش تعداد ميوه در هر درخت شده وحتي اندازه ميوهها کوچک مي شود و در نهايت باعث کاهش بازده ميشود. کاربرد اين کود بر خاک و شاخ و برگ هر دو در افزايش عملکرد توليد مرکبات مؤثر هستند.

نقش گوگرد در توليد مرکبات

علاوه بر روي، گوگرد نيز در توليد مرکبات (گرچه به ميزان نسبتاً کمي) مورد نياز است، اما هنگامي که منابع محدود هستند، گوگرد تأثير مستقيمي بر عملکرد مرکبات دارد. علاوه بر سولفات روي غالباً در کودهاي N-P-K، فرمولاسيون ريز مغذي يا آب آبياري به اندازه کافي گوگرد وجود دارد تا نيازهاي محصول را برآورده سازد.

گوگرد يکي از عناصر مهم آنزيمها و پروتئينهاي ديگر است و براي تشکيل کلروفيل در توليد مرکبات مورد نياز است. گوگرد همچنين براي سنتز اسيدهاي آمينه ضروري سيستئين و متيونين مورد نياز است.

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : نقش,سولفات,روی,بر,مرکبات, نویسنده : اشکان بازدید : 28 تاريخ : پنجشنبه 26 تير 1399 ساعت: 18:57

فروشگاه کتاب

کتابفروشي آنلاين کاواک از سال ???? فعاليت خود را در زمينه‌ي بررسي و معرفي کتاب آغاز نموده است. در طول مدت فعاليت به جهت همراهي و اشتياق و جذب مخاطبين بيشتر بر آن شديم تا وبگاه کاواک را راه اندازي نماييم.
هدف اصلي کاواک معرفي مجموعه‌اي از بهترين و تازه‌ترين‌هاي نشر ايران و جهان است که براي تمامي گروه هاي سني از جمله کودک و نوجوان ارائه مي گردد. وبگاه کاواک قصد دارد با کيفيتي مطلوب و در کمترين زمان ممکن فرايند ارسال و تحويل را چه در داخل و چه در خارج از کشور براي کتاب‌خوانان عزيز فراهم سازد.
علاوه بر وبگاه، مجله‌ي کاواک و خبرنامه، روزانه با مطالب مربوط به حوزه فرهنگ و هنر در خدمت شما عزيزان خواهد بود. همچنين فعاليت کاواک در فضاي مجازي از جمله توييتر، اينستاگرام، تلگرام و گودريدز ادامه‌ داشته و منتظر شنيدن نظرات شما عزيزان هستيم.

خريد کتاب با موضوعات مختلف از جمله عمومي, هنري, روانشناسي, کودک و نوجوان, درسي و دانشگاهي و غيره
از کتابفروشي کاواک

:heavy_check_mark: داراي نماد اعتماد الکترونيک
:heavy_check_mark: ارسال به سراسر نقاط دنيا
:heavy_check_mark: تحويل فوري کتاب در تهران
:heavy_check_mark: سفارشات بالاي دويست هزار تومان ارسال رايگان

جهت مشاهده‌ کتابها به وب سايت کاواک مراجعه نماييد:
https://www.cavack.com

هم‌ چنين مي‌ توانيد جهت مطالعه درمورد موضوعات مختلف از جمله معرفي و نقد کتاب,تازه‌ هاي نشر,نويسندگان, شخصيت‌ هاي برجسته و غيره به مجله‌ي کاواک مراجعه نماييد:
https://mag.cavack.com/

لطفا به جمع ما در شبکه‌ هاي اجتماعي بپيونديد : cavackonline#
اينستاگرام : https://www.instagram.com/cavackonline
تلگرام : https://t.me/cavackonline

آدرس : تهران، يوسف آباد، خيابان اسدآبادي، پلاک 311، طبقه اول، واحد 2
شماره تماس : 88061153

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : فروشگاه,کتاب, نویسنده : اشکان بازدید : 27 تاريخ : چهارشنبه 25 تير 1399 ساعت: 23:35

نکاتي که در انتخاب پرده اهميت دارد؟

نکاتي که در انتخاب پرده اهميت دارد؟

cc0_p1.jpg

يکي از مهم ترين ارکان چيدمان خانه هاي ايراني پرده است که هميشه خانم ها به آن توجه ويژه اي داشته و دارند.

پرده عنصر اصلي در طراحي دکوراسيون داخلي منزل بوده و مي تواند ترکيبي از رنگ ها و مدل هاي گوناگوني را به تناسب ساختمان و وسايل منزل داشته باشد.

انتخاب درست پرده از لحاظ رنگ، مدل و جنس پارچه و تناسب آن با ساير لوازم منزل جلوه بسيار زيبايي به خانه شما مي دهد. در اين مقاله قصد داريم به بررسي نکات مهمي که هنگام انتخاب پرده بايد مد نظر قرار دهيد، بپردازيم.

از آن جايي که امروزه افراد با کمبود وقت مواجه هستند ديگر مانند گذشته زمان کافي براي خريد کردن نداشته و اکثر کارهاي خود را از طريق اينترنت و فضاي مجازي انجام مي دهند. از اين رو ما در وب سايت آقاي پرده شرايطي را فراهم کرده ايم که شما بتوانيد تنها از طريق تماس يا پيام با کارشناسان فروش ما ارتباط بگيريد؛ تيم مشاوره ما به منزل يا محل کار شما مراجعه مس کنند و شما مي توانيد با نمونه پارچه هاي مختلف آشنا شده و از پيشنهادات و راهنمايي هاي تيم حرفه اي و باتجربه آقاي پرده استفاده کنيد.

ubic_p2.jpg

نکته اي که بايد هميشه در انتخاب پرده به آن دقت داشته باشيد اين است که پرده اي که مي خواهيد انتخاب کنيد بايد با چيدمان و دکوراسيون خانه شما همخواني داشته باشد.

انتخاب مدل و رنگ پرده نشان دهنده حال هواي منزل شما و ساکنان آن است؛ پس تا آن جا که ممکن است و با ساير عناصر دکوراسيون منزل شما همخواني درد، از مدل هاي شاد و رنگ هاي روشن استفاده کنيد. در ادامه به 10 نکته طلايي که حين انتخاب پرده بايد به آن ها توجه کنيد، مي پردازيم:

1-اندازه گيري پرده نياز به تخصص دارد و اگر شما تجربه اين کار را نداريد حتما از افراد حرفه اي استفاده کنيد. زيرا ابعاد پرده در اجرا به شدت مهم است و ابعاد درست زيبايي پرده را دو چندان مي کند.

2-اگر احساس مي کنيد که تعداد پنجره هاي منزل شما کافي نيست، حتما از پرده هايي با جنس تور و حرير استفاده کنيد تا نور کافي در منزل داشته باشيد. هنگام خريد پرده پذيرايي اگر به سراغ پارچه هاي توري يا حرير مي رويد به کيفيت پارچه دقت داشته باشيد؛ چرا که اين پارچه ها درجه بندي کيفي مختلفي دارند و پارچه هايي که از الياف مصنوعي تشکيل شده اند کيفيت پايين تري داشته و مناسب اين فضا نيستند.

3-اگر پنجره هايي با ابعاد بزرگ داريد و نگران پوشيده شدن بخش زيادي از ديوارها هستيد، مي توانيد از تورهاي تقريبا هم رنگ ديوارها استفاده کنيد. در اين مورد نيز از تجربه افراد متخصص استفاده کنيد تا بهترين انتخاب را داشته باشيد.

4-فضاي داخلي منزل چهار رکن اساسي دارد؛ سقف، ديوار، کف و مبلمان. اما دقت داشته باشيد که بهتر است در چيدمان نهايي يکي از اين عناصر را به عنوان عنصر اصلي و ساير عناصر را براي تقويت ديگر موارد در نظر بگيريد.

5-در انتخاب مدل پرده دقت کنيد که نور را به اندازه کافي تامين کند؛ مدل هاي زيادي هستند که امکان تنظيم نور عبوري را در اختيار شما قرار نمي دهند و همين نکته مي تواند تاثير منفي در دکوراسيون منزل شما داشته باشد.

6-يکي از پرسش هايي که همواره در انتخاب پرده ها مطرح مي شود اين است که آيا پرده پارچه اي در کنار پرده کرکره اي مي تواند قرار بگيرد يا خير؟ درست است که در نگاه اول اين دو مدل پرده با هم تفاوت دارند، اما شايد برايتان جالب باشد که اهالي فن اين حوزه معتقد هستند که اين دو مدل پرده به شرط آن که به درستي در کنار هم قرار بگيرند مي توانند جلوه خاصي داشته و به زيبايي محيط بيفزايند.

 

7-يکي ديگر از نکاتي که از جانب متخصصصان اين حوزه توصيه نيز مي شود اين است که براي مکان هايي که قصد استراحت در آن را داريد از پرده هاي شيد و زبرا استفاده کنيد. زيرا اين پرده ها قابليت کم و زياد کردن نور را دارند. به اين نکته توجه کنيد که خريد پرده زبرا و انتخاب طرح و رنگ متناسب با فضا و دکوراسيون داخلي با توجه به تنوع زياد اين مدل از پرده هميشه کار سختي بوده و بايد حتما از تجربه و راهنمايي فروشندگان استفاده کنيد و از آن ها بخواهيد تا نمونه کارهاي مختلف را به شما نشان دهند و با کمک آن ها بهترين گزينه را انتخاب کنيد.

8-يکي از دغدغه هاي اصلي در انتخاب پرده اندازه قد آن است. البته اين موضوع کاملا به سليقه شخصي شما بستگي دارد؛ چرا که مي توان به هر ميزان قد پرده را در نظر گرفت. به طور مثال انتهاي پرده هم سطح زمين باشد يا اينکه مقداري روي زمين کشيده شود.

9-براي حاشيه پرده و نصب چوب پرده 2.5 سانت در نظر بگيريد. اين اندازه باعث شکيل تر شدن پرده شما مي شود.

10-نکته آخر اينکه هميشه پرده را در بالاترين حد نسبت به سقف نصب کنيد؛ اين کار سبب مي شود تا طرح و مدل پرده به خوبي نمايان شده و زيبايي پرده چند برابر شود.

منبع: شفقنا

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : نکاتی,که,در,انتخاب,پرده,اهمیت,دارد؟, نویسنده : اشکان بازدید : 23 تاريخ : سه شنبه 24 تير 1399 ساعت: 20:50

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مويرگي

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مويرگي

 

cvhd_b1.png

 

به نقل از نماينده رشد و توسعه مشاغل به گونه اي است که اگر همراه با فناوري هاي به روز نباشد، براي شرکت مشکلاتي ايجاد مي کند. امروزه، سرعت تغيير به گونه اي است که مشاغل مدل هاي سنتي خود را رها کرده و حرفه اي تر اداره مي شوند. در گذشته استفاده از دفاتر حسابداري و سوابق حسابداري، امري عادي بوده است که محاسبات دستي احتمالاً مستعد خطا هستند. اما با پيشرفت تکنولوژي و استفاده از آن، امروزه بسياري از اين محاسبات فقط با يک دکمه انجام مي شود. در حقيقت، با استفاده از نرم افزارهاي حسابداري مانند نرم افزار پخش مويرگي، مستندسازي و محاسبه کليه ملزومات حسابداري بسيار ساده تر از گذشته شده است.

 

در اين ميان، پخش کنندگان از نرم افزار براي بهبود فرآيند خود استفاده مي کنند. در اين مطلب در مورد شرکت هاي پخش، نيازهاي آنها به نرم افزار پخش کننده مويرگي جديد و بسته نرم افزاري جديد صحبت خواهيم کرد.

 

پخش مويرگي چيست؟

 

پخش مويرگي، فرآيندي است که شرکت ها محصول يا خدمات خود را به مشتري تحويل مي دهند. به عبارتي توزيع محصولات از توليد کننده تا آخرين خريدار. مويرگ ها عروق کوچکي هستند که خون را به سلول ها منتقل مي کنند و با اين استعاره سيستم توزيع مويرگي ايجاد کرده اند. اين يک سيستم ايده اي است که بايد در همه مشاغل جدي گرفته شود.

 

بسياري از شرکت ها اين کار را در داخل انجام مي دهند. به عبارت ديگر، آنها ابزار، امکانات و نيروي انساني مورد نياز خود را دارند و در رده شرکت هاي پخش مويرگي مستقل قرار مي گيرند.

 

دسته ديگر مسئوليت توزيع محصولات به يک يا چند شرکت را بر عهده دارند. شرکت هاي پخش مويرگي مستقل تا حد زيادي مسئوليت توزيع محصولات شرکت هاي فعال در صنايع غذايي، دارويي و مواد شوينده را بر عهده دارند.

 

چند نوع پخش داريم؟

 

1. سفارش و توزيع عالي

 

در مرحله اول، شخصي به عنوان بازديدکننده به فروشگاه مي آيد و با وسايل و ابزار خود شروع مي کند (بازديد سنتي که از کاغذ و قلم براي يادداشت ها استفاده مي کند و کاتالوگ کاغذ براي معرفي محصولات يا بازديد مدرن که از نرم افزار مخصوص تبلت استفاده مي کند) و سفارش مي گيرد. سپس بعد از ارسال درخواست به شرکت پخش، نماينده سفارش فروشگاه را تحويل مي دهد. (در اينجا، نماينده توزيع نيز مي تواند يک رايانه لوحي و نرم افزار کوچک براي توزيع، مشتري را تحويل و امضا کند.)

 

2. پخش گرم

 

در اين نوع پخش، فقط يک نفر توزيع کننده و بازديد کننده است. به اين ترتيب بازديد کننده محصولات را در اتومبيل خود قرار مي دهد. سپس وي با مراجعه به فروشگاه ها با ابزار خود (سنتي يا مدرن) به سفارش و بازديد مي پردازد.

 

پس از ثبت سفارش، محصولات مورد نياز را همزمان تهيه و به فروشگاه تحويل مي دهيد. در مورد بازديد کننده مدرن، بازديد کننده مي تواند در همان لحظه با چاپگر فاکتور مشتري چاپ و تحويل دهد.

 

ضرورت استفاده از نرم افزار پخش موويرگي

 

هميشه يکي از مشکلات شرکت هاي فعال در صنعت پخش، تصور غلط درباره روند پخش است. اين امر به شرکت ها اجازه مي دهد تا به مسيري نادرست بروند و هرچه اين شرکت ها تلاش خود را گسترش دهند علاوه بر هزينه بيشتر منابع (با رشد شرکت ها) مشکلات بيشتري نيز خواهند داشت.

 

روند کلي شرکت هاي توزيع مويرگي شامل يازده فرآيند کلي است که در زير به آنها اشاره خواهيم کرد. نکته قابل ذکر اين است که پرسنل واحدهاي مختلف ممکن است در يک فرآيند دخيل باشند، به عنوان مثال علاوه بر مدير انبار، مدير فروش و کارشناس تجارت شرکت.

 

    فهرست

    عرضه

    مديريت شعب

    مديريت فروش

    برنامه ريزي

    حسابدار فروش و آموزش

    حسابداري

    تغذيه

    حمل و نقل و توزيع

    مرتب سازي

 

نياز به يک سيستم يکپارچه براي مديريت اين فرآيند غير قابل انکار است. در حقيقت، از آنجا که افراد مختلفي از واحدهاي مختلف در اين فرآيند دخيل هستند، يک سيستم يکپارچه يکي از نيازهاي اساسي سازمان است. اين سيستم مي تواند فرآيندهاي سفارش و توزيع را مديريت کند و همزمان اطلاعات مورد نياز واحد حسابداري و مالي را ضبط کند.

 

نرم افزار پخش مويرگي به شما امکان مي دهد تا وضعيت سفارشات، موجودي، پرداخت ها، مطالبات و بدهي هاي خود را به راحتي بشناسيد تا بتوانيد به راحتي تصميمات شغلي بهتري بگيريد. با توجه به اينکه ممکن است تعداد بازديد کنندگان زياد باشد، استفاده از وب و اينترنت مي تواند فوراً اطلاعات جديد يا موجودي کنترل را بدست آورد.

 

با توجه به کاهش احتمال خطا در اين فرايند، مي توان تصميمات مناسبي در مورد رشد تجارت گرفت که آينده شرکت را تعيين مي کند.

 

شرکاي سيستم، نرم افزار حسابداري مناسب براي مشاغل کوچک با به روزرساني مداوم، انتخاب مناسبي براي مديران تجارت است. نرم افزار پخش مويرگي با سيستم سفارش دهي، سيستم پخش جريان سرد، سيستم پخش جريان گرم و اپليکيشن سفارش براي موبايل و تبلت، نرم افزاري قدرتمند را براي شرکت هاي پخش فراهم کرده است.

 

منبع : مهر

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : ضرورت,استفاده,از,نرم,افزار,پخش,مویرگی, نویسنده : اشکان بازدید : 31 تاريخ : شنبه 21 تير 1399 ساعت: 23:41

املاک عظيميان

در گستره امور ملکي مشاورين امين و صادق شما انگشت شمار هستند.

مناطقي که مشاوران املاک عظيميان فعاليت مستمر دارند :

اقدسيه – صاحبقرانيه – آجودانيه – نياوران – کامرانيه – فرمانيه – شمال کاخ

 

بيشتر با املاک عظيميان آشنا شويد :

املاک عظيميان از سال 1395 فعاليت مجموعه خود را به طور رسمي آغاز کرد و پا به عرصه خريد و فروش و رهن و اجاره بهترين ملک هاي لوکس و لاکچري منطقه يک تهران نمود. اين فعاليت ها هم اکنون و بعد  از گذشت ? سال متمادي بيشتر شده و در راستاي رضايتمندي مشتري و خدمات بهينه هدفند گرديده است. شما مخاطب گرامي مي توانيد براي دسترسي به جامع ترين منبع ملک ها و مستغلات اين منطقه از لينک زير استفاده کرده و با املاک عظيميان تماس برقرار کنيد.

بلاگ املاک عظيميان

کارشناسان املاک عظيميان در ساعات زير پاسخگوي شما هستند

کافيست در ساعات قيد شده با ما تماس بگيريد و از مشاوره رايگان بهره مند شويد

کارشناسان املاک عظيميان در ساعت زير پاسخگوي شما هستند

شنبه تا پنج شنبه از ساعت ??:?? الي ??:??

جمعه ها و اعياد  ??:?? الي ??:??

شماره هاي تماس دفتر

شماره هاي تماس دفتر در قسمت زير قيد شده است - شماره هاي مشاورين در قسمت مشاوران

تلفن تماس :  ???? ???? ???

شماره فکس :  ???? ???? ???

پاسخگويي شبانه‌روزي : ??????? ????

آدرس دفتر املاک عظيميان : تهران . خيابان موحد دانش ( اقدسيه ) . بازار صدف . طبقه سوم . واحد هشت

 

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : املاک,عظیمیان, نویسنده : اشکان بازدید : 24 تاريخ : جمعه 20 تير 1399 ساعت: 4:03

انواع کانکتورهاي شبکه کدام اند؟

 

کانکتور قطعه اي مي باشد که به بخشي از کابل متصل شده و بخشي از سيستم کابل کشي را به پايان مي رساند و در واقع يک نقطه ي ورودي را براي دستگاه هاي شبکه همچون رايانه، روتر و هاب را فراهم مي سازد.

کانکتورها داراي انواع مختلفي مي باشند، آن ها را مي توان با توجه به ويژگي هاي ظاهري و همچنين خصوصيات جفت گيري از يکديگر متمايز نمود؛ از قبيل جک ها و شاخه ها که کانکتورهاي نر محسوب مي شوند يا پريزها و درگاه ها که کانکتورهاي ماده به حساب مي آيند. آن ها همچنين مي توانند با توجه به نحوه ي پيکربندي اتصالات متفاوتي که دارند از يکديگر تميز داده شوند، به عنوان مثال اتصالات DB9 و DB15 که به ترتيب داراي ? و ?? پين مي باشند. يکي ديگر از راه هاي تمايز دادن کانکتورها نسبت به هم نوع رابط هاي الکتريکي مي باشد که از آنها پشتيباني مي کنند.

موارد زير نمونه اي از کانکتورهاي مختلف مي باشند:

کانکتورهاي رابط سريال مانند RS-232 و V.35

کانکتورهاي اترنت مانند کانکتورهاي RJ-45 و BNC

کانکتور کابل کشي فيبر نوري مانند کانکتورهاي SC و ST

به معناي واقعي کلمه ده ها نوع از کانکتورهاي گوناگون در شبکه مورد استفاده قرار مي گيرند که متخصصين حرفه اي شبکه بايستي با بسياري از آن ها آشنايي کامل داشته باشند.

کانکتور BNC

اتصال دهنده يا همان کانکتور BNC مجموعه اي از کانکتورها مي باشد که جهت متصل نمودن کابل کشي کواکسيال تينت به اجزاي مختلف شبکه مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتور BNC مجهز به يک مکانيزم پيچش و قفل بوده که اين مکانيزم منجر به فراهم شدن يک اتصال مطمئن و ايمن بين سيستم کابل کشي شبکه و تجهيزات مي شود.

به طور کلي کانکتورهاي BNC در شبکه هاي ??Base2 اترنت کاربرد دارند. انواع مختلف کانکتورهاي BNC موارد زير را شامل مي شود:

کانکتور کابل BNC که به انتهاي يک کابل تينت لحيم کاري و يا جوش داده شده است.

کانکتور BNC T که به جهت متصل نمودن کارت رابط شبکه (NIC) به يک بخش از کابل تينت مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتور BNC barrel که به منظور متصل نمودن دو قطعه کابل تينت استفاده مي شود.

پايانه ي BNC که يک پايانه ي ?? اهمي را در پايان آزاد کابل تينت فراهم مي سازد.

کانکتور DB

کانکتور DB به هر نوع کانکتوري گفته مي شود که جهت اتصال تجهيزات ترمينال داده (DTE) مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتورهاي DB سابقاً، کانکتور هاي سري D ناميده مي شدند. کانکتورهاي DB را مي توان به منظور اتصالات سريال يا موازي بين دستگاه ها استفاده نمود. انواع رايج کانکتورهاي خانواده ي DB شامل موارد زير مي شوند:

کانکتور DB-9 که يک کانکتور سريال با ? پين جهت اتصال مودم ها، چاپگرهاي سريال، دستگاه هاي ماوس و غيره مي باشد.

کانکتور DB-15 که يک کانکتور با ?? پين بوده و به منظور متصل نمودن دستگاه هايي همچون مانيتورهاي مکين تاش و کارت هاي رابط شبکه (NIC)، براي کابل هاي ??Base5 مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتور DB-25، که يک کانکتور داراي ?? پين بوده و جهت متصل نمودن دستگاه هاي رابط سيستم ريز کامپيوتر مکين تاش (SCSI)، مودم ها، چاپگر هاي سريال، کابل هاي موازي، جعبه هاي سوئيچ و غيره مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتور DB-37 که يک کانکتور با تعداد ?? پين مي باشد و جهت اتصال دستگاه هايي همچون روتر و واحدهاي خدمات کانال (CSU) استفاده مي شود.

کانکتور DB-60 که کانکتوري با ?? پين مي باشد و جهت متصل نمودن دستگاه هايي مانند روترهاي سيسکو مورد استفاده قرار مي گيرد.

کانکتور هاي سري V

کانکتورهاي سري V مجموعه اي از استانداردهاي ارتباطي مي باشند که توسط اتحاديه ي بين المللي ارتباطات از راه دور (ITU) توسعه داده شده اند.

پروتکل ‌هاي سريV روش ‌هايي را به منظور تبادل اطلاعات از طريق سيستم تلفن عمومي با استفاده از ابزارهاي ارتباطي نظير مودم و مولتي پلکسر، ايجاد مي نمايند. اين پروتکل هاي گوناگون در واقع رابط هاي بين تجهيزات پايانه داده (DTE) مانند کامپيوترها و تجهيزات ارتباطات داده (DCE) مانند مودم ها را تعيين نموده و همچنين روش هاي سيگنال دهي را جهت استفاده از طريق سيستم هاي تلفن عمومي ارائه مي نمايند.

کانکتورهاي RJ

کانکتورهاي RJ خانواده اي از کانکتورهاي push-and-click يا همان فشار و کليک براي سيم کشي جفت پيچ خورده در سيم کشي تلفن و شبکه به شمار مي روند. RJ مخفف Regged Jack مي باشد و انواع کانکتورهاي RJ هم اتصال ماده يعني jack و هم نوع اتصال نر يعني Plug را در بر مي گيرند.

کانکتور RJ-11 يک کانکتور نوعي تلفني با ? سيم يا ? سيم مي باشد که تلفن ها را به صفحات جداري متصل مي نمايد. کانکتور RJ-11 حداکثر شش سيم را پشتيباني مي کند اما فقط نوع داراي چهار سيم آن با کابل کشي دو جفت پيچ خورده به طور متداول در کابل کشي تلفن يافت مي شود.

کانکتور RJ-45 يک کانکتور نوع تلفن ? سيمي مي باشد که به منظور اتصال رايانه‌ها، صفحات جداري الکتريکي، پچ پانل هل و ساير اجزاي شبکه با کابل کشي جفت پيچ خورده بکار مي‌رود. کانکتور RJ-45 يک نوع اتصال دهنده ي استاندارد براي هر دو جفت کابل کشي جفت پيچ خورده ي محافظت نشده (UTP) و جفت پيچ خورده ي محافظت شده (STP) در شبکه هاي اترنت star-topology مانند ??BaseT و ???BaseT4 محسوب مي شود.

کانکتور RJ-48 يک کانکتور تلفن از نوع ? سيم بوده که به منظور اتصال خطوط سرويس داده ي ديجيتال T1 و ??KB با کابل کشي جفت پيچ خورده مورد استفاده قرار مي گيرد. کانکتور RJ-48 از همان جک کانکتور RJ-45 استفاده نموده در حالي که از پين متفاوتي استفاده مي کند، به همراه يک جفت سيم بخ منظور انتقال سيگنال و يک جفت براي دريافت سيگنال، يک جفت جهت تخليه و يک جفت استفاده نشده جهت رزرو براي استفاده هاي احتمالي آينده.

يه طور کلي کانکتورهاي RJ-48 در سه نوع RJ-48C ، RJ-48X براي اتصال خطوط T1 و RJ-48S براي اتصال خطوط DDS 56-KB تعبيه شده اند.

کانکتورهاي فيبر نوري

کانکتورهاي SC / ST جهت اتصال کابل کشي فيبر نوري به دستگاه هاي شبکه استفاده مي شوند. حروف اختصاري SC مخفف subscriber connector و ST مخفف straight tip مي باشند.

اين کانکتورها جزو انواع کانکتورهايي مي باشند که معمولاً براي اتصال کابل کشي فيبر نوري به دستگاه هاي شبکه مورد استفاده قرار مي گيرند. هر دو مورد از اين کانکتورها توسط استاندارد هاي اتحاديه ي صنايع الکترونيکي و انجمن صنعت ارتباطات به رسميت شناخته شده اند.

حروف SC مخفف اتصال مشترک است و يک کانکتور فيبر نوري استاندارد دوبلکس با بدنه ي پلاستيکي شکل مربع و ويژگي قفل push-pull locking مي باشد. کانکتورهاي SC به طور معمول در محيط هاي ارتباطي داده، CATV و تلفن استفاده مي شوند.

کانکتور ST، يک کانکتور فيبر نوري با کارايي بالا و با حلقه هاي سراميکي گرد بوده که داراي قفل bayonet يا همان قفل چفتي مي باشد. کانکتور هاي ST نسبت به کانکتورهاي SC متداول تر مي باشند.

معمولاً مي توانيد از کانکتورهاي SC و ST با کابل کشي فيبر نوري تک حالته يا چند حالته استفاده کنيد. همچنين لازم به ذکر است که کانکتورهاي SC و ST به دو صورت ساده و دوبلکس عرضه مي شوند.

نوع سوم از کانکتورهاي فيبر نوري کانکتورهاي SMA مي باشند که از ويژگي قفل مهره اي برخوردار بوده و زير مجموعه هاي آن شامل کانکتورهاي SMA905 و SMA906 مي باشند.

و اما در واقع بهترين کانکتورهاي فيبر نوري کانکتورهاي military-grade هستند. اين کانکتورها داراي مشخصات MIL-C-83522 (ST) بوده و ضد خوردگي هستند، قابليت کاهش فشار کابل را داشته و در برابر گرما، شوک، لرزش، قارچ و هرگونه سايش مقاوم هستند.

دستگاه هاي رابط سيستم ريز کامپيوترها يا SCSI

واژه ي SCSI مخفف Small Computer System Interface بوده و زمينه ي اتصال لوازم جانبي را به رايانه با استفاده از رابط انتقال موازي فراهم مي سازد. کانکتورهاي (SCSI) توسط کمپاني اپل توسعه يافته است و در دنياي رايانه هاي شخصي براي سولوشن هاي ذخيره سازي با کيفيت بالا مورد استفاده قرار مي گيرد.

به منظور پياده سازي SCSI بر روي يک سيستم، مي توانيد از يک آداپتور SCSI جهت رابط با سيستم و دستگاه هاي مناسب SCSI مانند هارد ديسک هاي SCSI استفاده کنيد.

هر دستگاه مرتبط با يک گذرگاه SCSI بايد داراي يک شماره شناسه ي دستگاه SCSI تخصيص داده شده به خود آن دستگاه باشد که به SCSI اجازه مي دهد تا تعدادي از دستگاه ها را توسط يک گذرگاه موازي واحد به يکديگر متصل نمايد.

شما مي توانيد شناسه هاي SCSI را با استفاده از سوئيچ هاي dip يا jumper ها و يا با استفاده از نرم افزار پيکربندي تغيير دهيد.

https://networkencyclopedia.com/connector-device/

https://networkencyclopedia.com/bnc-connector/

https://networkencyclopedia.com/db-connector/

https://networkencyclopedia.com/sc-and-st-connectors/

https://networkencyclopedia.com/small-computer-system-interface-scsi/

 

The post انواع کانکتورهاي شبکه کدام اند؟ appeared first on فروشگاه اينترنتي نود - Node Shop.

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : انواع,کانکتورهای,شبکه,کدام,اند؟, نویسنده : اشکان بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 19 تير 1399 ساعت: 12:54

نگهداري‌هاي پس از ايمپلنت ‌به چه صورت است؟

ايمپلنت دندان

ايمپلنت دندان از متدهايي است که درست بسان دنداني سالم و طبيعي مي ماند و جايگزين دندان مي شود.

چه افرادي کانديداي ايمپلنت هستند؟


افراد داراي شرايط ذيل کانديداي مناسبي براي انجام ايمپلنت مي باشند:
1-
استخوان ناحيه مربوطه بايد از نظر تراکم،ارتفاع و قطر آمادگي لازم داشته باشند.
2-
مراجعه کننده نبايد داراي بيماري لثه اي بوده و بهداشت بايد در حد بالا بالايي باشد.
3-
استعمال دخانيات براي اين بيماران ممنوع مي باشد.
4-
بيمار بايد از نظر وضعيت بدني سالم باشد و به بيماري هايي من جمله ديابت پيشرفته،سرطان و ساير اينگونه بيماري ها مبتلا نباشد.
لطفا براي ديدن فيلم توسط دکتر بزرگ روي لينک ايمپلنت دندان کليک نماييد.


 

نگهداري‌هاي پس از ايمپلنت ‌به چه صورت است؟


پس از انجام ايمپلنت، رعايت بهداشت بايد به بهترين شکل صورت بگيرد. در غير اين صورت استخوان اطراف ايمپلنت و نيز لثه دچار عفونت شده سپس ايمپلنت مانند دنداني طبيعي لق مي شود و بايد آن را خارج کرد.
 

در‌مورد پروتز‌هاي روي ايمپلنت توضيحاتي مي‌دهيد؟


در مواقعي که بيمار فقط يک دندان از دست رفته داشته باشد،مي توان آن را ايمپلنت جايگزين کرد اما اگر جاي زيادي از دندان-ها خالي باشد،آنگاه ايمپلنت ها به عنوان پايه هاي بريج مورد استفاده قرار مي گيرند.از ديگر موارد استفاده از ايمپلنت مربوط به آن دسته از بيماراني است که براي مدت مديدي دندان هاي خود را از دست داده اند و داراي دندان مصنوعي مي باشند. بدين صورت با سپري شدن زمان دندان مصنوعي فک پايين به دليل تخريب استخوان فک لق مي شود.
بهترين گزينه براي درمان کردن اين قبيل از بيماران اين است که حداقل دو ايمپلنت در گرداگرد دندان هاي نيش فک پايين قرار دهند.يعني روي آن ها دو گيره به صورتي قرار گيرد که در داخل دندان مصنوعي قفل شود.اين عمل از بروز لق شدن آن جلوگيري به عمل مي آورد.
بررسي کامل قيمت و هزينه هاي کاشت ايمپلنت دندان
متقاضيان ايمپلنت براي ترميم دندان روز به روز بيشتر مي شود.اما يکي از مهم ترين موانع در استفاده از اين روش، هزينه ي سرسام آور اين عمل است.در ادامه به اين موضوع بيشتر خواهيم پرداخت.
 

ايمپلنت دندان


ايمپلنت دندان از متدهايي است که درست بسان دنداني سالم و طبيعي مي ماند و جايگزين دندان مي شود. انتخاب نوع آن بستگي به عوامل مختلفي دارد من جمله: نوع پروتز،وضعيتي که استخوان فک دارد و همينطور شرايط بيمار و از همه مهم تر قيمت ايمپلنت دندان...نکته ي مهم اين است که بيمار بايد همانند دندان طبيعي از ايمپلنت دندان خود مراقبت کند و هم چنين فشار بيش از حد بر ايمپلنت دندان صحيح نمي باشد.
در مورد نگراني هاي زياد به خاطر اين عمل بايد بگويم که شما تنها نيستيد.يکي از بزرگترين دغدغه هاي بيماران مربوط به همين هزينه ي درمان مي باشد.بنا بر شرايطي که هر بيمار دارد،قيمت ايمپلنت دندان متفاوت مي باشد.بهترين روش براي دانستن قيمت دقيق اين است که مشاوره رايگان بگيريد و از پزشکتان بخواهيد که همه چيز را برايتان توضيح بدهد.بهتراست پزشکي را انتخاب کنيد که همه ي مراحل دندانتان را من جمله کاشت و روکش،در يکجا انجام دهيد.اينگونه کمي از هزينه هاي اين عمل کاسته مي شود و ديگر نياز نخواهيد داشت تا به مطب هاي مختلفي مراجعه کنيد.
 

نوع ايمپلنت


هزينه هاي ايمپلنت دندان از عوامل گوناگوني سرچشمه مي گيرد.روش درماني که پزشک برطبق شرايط فرد درنظر مي گيرد و همچنين نوع ايمپلنت از عامل هاي مهم است.پس از سپري شدن اين مرحله ها،پزشک در استخوان فک پيچ فلزي قرار مي دهد و بدين صورت درمان را آغاز مي کند.

 

قيمت ايمپلنت دندان


متاسفانه به دليل وارد شدن بعضي از تجهيزات پاياني و قيمت ايمپلنت دندان اين تجهيزات از کشورهايي مثل آمريکا و يا اروپا بيشتر بوده و دليل عمده و اصلي آن شرکت هاي واردکننده ي خارجي هستند که با اين قيمت گذاري ها باعث بروز اين چنين مشکلاتي شده اند و همه ي کشورهارا از لحاظ قدرت خريد يکسان مي پندارند. دليل ديگر اين است که اين تجهيزات را با قيمت ايمپلنت دندان بيشتري مي فروشند و اين تفاوت ها بي تاثير نبوده است.بيشترين هزينه ي درمان هاي دندان پزشکي متعلق به کاشت دندان مي باشد.بخش عمده ي هزينه ي اين عمل به قيمت خود کالا بستگي دارد.
 

از برند هاي معتبر استفاده کنيد


مسلما برندي که انتخاب مي کنيم در کيفيت درمان تاثير زيادي دارد.انتخاب کردن ايمپلنتي که از هر نظر مناسب و محصول شرکت معتبري باشد در ماندگاري و عدم آسيب ديدن ايمپلنت دندان تاثير بسزايي دارد.برعکس اين موضوع نيز کاملا صدق مي- کند، يعني استفاده از جنس نامرغوب و نامناسب عوارض شديدي به همراه خواهد داشت.
 

بررسي ميزان موفقيت


عوامل زيادي در موفقيت ايمپلنت دندان وجود دارند که در ميان آن ها مي توان به سلامت جسمي،سلامتي و کيفيت لثه و همينطور تراکم استخوان فک اشاره کرد.همه ي اين عوامل در موفقيت يک ايمپلنت دنداني تاثير جدي دارند.
اين روش يعني کاشت دندان،در جوامع پيشرفته ي پزشکي نسبت به ساير عمليات زيبايي دندان مورد تاييد قرار گرفته است و در مقايسه با روش هاي سنتي و قديمي بهتر است.با اين حال به علت هزينه ي بسيار بالايي که دارد باعث مي شود تا عده ي زيادي از بيماران از انجام اين عمل چشم پوشي کنند.بهتر است که در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنيد و سپس تصميم بگيريد.
ايمپلنت دندان کار آساني نيست و نبايد آن را به هر پزشکي سپرد.درست است که هزينه ي انجام اين عمل بسيار مهم است، اما با چه قيمت ايمپلنت دندان...در نتيجه هم به فکر هزينه باشيد و هم پزشکي که قرار است زيبايي دندانتان را به او بسپريد.پس در اين زمينه کاملا هوشيار باشيد و با آگاهي کامل تصميم بگيريد.
 

اصول قالبگيري پروتز ايمپلنت


اين مقاله روش هاي مختلف قالبگيري پروتز ايمپلنت  را ارائه ميدهد و به 2 روش تري باز و بسته مي پردازد.اين مراحل نياز به دقت زيادي دارد و دندانپزشکان بايد با دقت بيشتري اين مرحله را طي کنند تا پروتز نهايي را بتوانند به بهترين نحو ممکن بسازند. در ادامه مطالب به خلاصه اي از اين دو مرحله خواهيم پرداخت.
1. تري باز
اگرقالبگيري در نواحي فيکسچر و به طرز تري بازاست نيازبه دقت بيشتري است و تکنيک ويژه آن سمت گزينش اباتمنت هاي زاويه داراست و از اين روش معمولا دندانپزشکان کمک ميگيرند. ايمپرشن کوپينگ هاي باز در اين روش کاربرد دارند  و وقتي زمان برداشت قالب فرا ميرسد جابجاکردن بخش ها کم مي شود.
اول از همه برروي سطح فيکسچر، با بسته شدن ايمپرشن کوپينگ ها روبه رو خواهيد شيد و دراين بخش ها تزريق ماده قالبگيري صورت ميگرد. در اين مرحله تري معمولي کاربرد دارد با اين تفاوت که با سوراخ شدن جايگاه ايمپرشن ها روبه رومي شود، به روشي اي که نوک آنها بعد از اينکه تري بر سطح ايمپرشن جاي گيري کرد، از تري خارج مي شود.پيچ ايمپرشن ها بدوناپ اينکه تري را جدا کند،  باز ميکنند و پس ازآن ازسطح ايمپلنت دندان آنها را با قالب جدا ميکنند.
پس ازاينکه اين مرحله انجام شد،ايمپرشني که در قالب جا مانده، درلابراتوار آنالوگ را مي بندند ودر اين مناطق شکل بافت نرم به وجود مي آيد و سپس گچ ريزي صورت مي گيرد و اباتمنت متناسب انتخاب مي شود وزماني پروتز نهايي اباتمنت به وجود مي آيد که مرحله توليد نشانگر جايگاه و موم گذاري گذرانده شود و داخل دهان تست و امتحان مي شود.
2.
تري بسته
در صورتي از روش  قالب گيري فيکسچر و به صورت تري بسته (Fixture level – Close tray) استفاده ميشود که تست اباتمنت خوب نباشد.به صورتي که ازبا کمک گرفتن از جايگزيني ايمپرشن کوپينگ بر سطح فيکسچرمي توانيد، جايگاه اباتمنت و فيکسچر را در کست مجددا باسازي کرده واندازه و قطر اباتمنت در لابراتوار امتحان شود.
در اين شيوه ايمپرشن کوپينگ به جاي هيلينگ بسته ميگردد و در اين مناطق ماده قالبگيري داخل مي شود. پس از آن بر سطح ايمپرشن کوپينگ ها تري قالبگيري قرار ميگيرند. دراين حالت نمود دروني تري،محل جديد ايمپرشن ها را مشخص ميکند.
 

ايمپلنت هاي دنداني چيست؟
ايمپلنت هاي دنداني از روکش هاي فلزي يا قالب هايي تشکيل شده اند که در درون استخوان فک ودهان و لثه به شکل جراحي قرار مي گيرند. زماني که اين ايمپلنت ها در جايگاه خودشان قرار مي گيرند، اين اجازه را به پزشک خود مي دهند تا دندان هايي که قرا است جاي آنها باشند را به خوبي روي آن قرار دهند.
براي قرار گرفتن و پذيرش ايمپلنت، شما بايد از لثه هاي سالم وغير عفوني و استخوان مناسب و محکم و به اندازه برخوردار باشيد تا بتوانيد به خوبي از ايمپلنت حمايت کنيد. شما علاوه بر اين بايد قول دهيد که  ازاين ايمپلنت هاي ساخته شده سالم وصحيح نگه داري کنيد. براي موفقيت در استفاده از ايمپلنت در زمان زياد مراقبت هاي دقيق و خوب ازدهان و دندان ومراجعه به دندانپزشکي به طورمنظم بسيار مهم است.
درسته که استفاده ازايمپلنت ها روشي گران تر از شيوه هاي ديگر کاشت دندان ها هستند، و حتي تقريبا همه بيمه هاي موجود اغلب پايين تر از 10% مبالغ  را حمايت مي کنند.ولي با همه ي اينها ايمپلنت دنداني، بهترين و موثر ترين شيوه و عمل براي پر کردن جاي خالي دندانهايي که از دست رفته است مي باشد و شکلي طبيعي و منظم و زيبا دارد.
منبعايمپلنت   ، آفتاب

 

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : نگهداری‌های,پس,از,ایمپلنت,‌به,چه,صورت,است؟, نویسنده : اشکان بازدید : 25 تاريخ : چهارشنبه 18 تير 1399 ساعت: 11:23

راديولوژي الف

راديولوژي الف

راديولوژي شامل متدها و روش هاي مختلفي در عکس برداري است که هر کدام مزيت هاي خاص خود را دارد. پيشرفت علم نيز تکنولوژي هاي تازه اي را در اختيار مراکز راديولوژي قرار مي دهد تا با بهره گيري از علم و تجربه، درمان هاي دقيق تري به بيماران ارائه شود. در اينجا اشاره کوتاهي به سه عکس متداول در دندانپزشکي مي کنيم:

 • عکس opg

عکس opg يکي از انواع عکس هاي راديولوژي رايج در دندانپزشکي است. وقتي فرد براي معاينه به صورت ساليانه به دندان پزشک مراجعه مي کند، در اولين اقدام، دندان پزشک دستور يک عکس opg را مي نويسد. در اين عکس نمايي از همه دندان ها در يک تصوير ديده مي شود که بر اساس آن دندان پزشک تعداد جلسات لازم براي درمان را تنظيم مي کند.

کاربرد عکس opg

اين نوع از عکس برداري کاربردهايي در دندان پزشکي دارد که به اين شرح است:

 • تشخيص حفره هاي دندان ها
 • مشاهده عفونت در لثه و دندان
 • وجود تومورها در لثه و دهان
 • تشخيص مشکلات سينوسي
 • شکستگي استخوان فک و دندان ها
 • مشاهده ميزان رشد دندان هاي شيري

فايده عکس opg

اين نوع از عکس برداري دندانپزشکي، کمک مي کند تا پوسيدگي هاي دندان، در مراحل ابتدايي تشخيص و درمان شود. زيرا با عميق تر شدن و گسترش پوسيدگي، امکان از دست رفتن دندان وجود دارد.

روند انجام کار

براي انجام اين عکس برداري، ابتدا بايستي عينک و اشياي فلزي ناحيه گردن و صورت مانند گردنبند را کنار گذاشت و چانه را روي قسمت مخصوص دستگاه قرار داد. صفحه کوچکي نيز در داخل دهان قرار مي گيرد که فرد بايد آن را با دندان هاي خود ثابت نگه دارد.

بخشي از دستگاه که به صورت دوار حرکت مي کند، دور سر بيمار به حرکت در مي آيد و تصويري ??? درجه اي از ناحيه فک بالا و پايين را در يک نما حاصل مي کند. در زمان کار دستگاه، فرد بايد ثابت و بي حرکت بماند. مدت زمان اين عکس برداري به طور معمول کمتر از ? دقيقه خواهد بود.

عکس opg  در زعفرانيه

براي تهيه عکس opg و استفاده از اين خدمت در عکس opg در زعفرانيه و مناطق اطراف مي توان به راديولوژي الف مراجعه کرد که با در اختيار داشتن تجهيزات به روز و کادري مجرب، آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

 • عکس ايمپلنت

هرگاه فردي به هر علت، يک يا چند دندان خود را از دست بدهد، بهترين روش جايگزيني دندان، استفاده از ايمپلنت است. ايمپلنت دنداني است که دندان پزشک بر اساس قالب هاي تهيه شده از فک بيمار، ساخته و آن را به شکل ثابت به فک متصل مي کند. ظاهر ايمپلنت با دندان هاي ديگر تفاوت چنداني ندارد.

در مراحل قالب گيري، اتصال و بعد از متصل کردن ايمپلنت، نياز است تا دندان پزشک به صورت واضح عکس هاي دو بعدي يا سه بعدي از فک را مشاهده کند. در اين مواقع انواع عکس برداري هاي قابل استفاده در دندانپزشکي به کمک دندان پزشک مي آيند و او مي تواند بر حسب نياز از يکي از روش ها بهره ببرد.

عکس ايمپلنت را مي توان از طريق روش معمولي راديولوژي دندان، سي تي اسکن، راديولوژي جمجمه، opg و cbct تهيه کرد. اين روش ها، قابل جانشيني با يکديگر نيستند و به تشخيص دندان پزشک هر بار، يکي از آن ها مورد استفاده قرار مي گيرد. از ميان اين روش ها که عکسي دو بعدي را در اختيار دندان پزشک قرار مي دهند، cbct با ارائه عکس سه بعدي کمک شايان توجهي به روند درمان مي کند.

تمامي روش هاي مورد نياز در تهيه عکس ايمپلنت در شمال تهران، در مرکز راديولوژي الف گرد هم آورده شده تا بيمار با مراجعه به تنها يک مرکز، تمام خدمات مورد نياز خود را دريافت کند.

عکس cbct

Cbct تکنولوژي شاخصي است که به کمک متخصصين آمده تا درمان مطلوب تري را رقم بزند. دستگاه عکس برداري cbct همانند سي تي اسکن از اشعه ايکس براي ثبت تصاوير استفاده مي کند اما به دليل حجم کم اشعه و زمان کمتر تابش، ايمني بالاتري نسبت به دستگاه سي تي اسکن دارد.

تصوير سه بعدي؛ مهم ترين دستاورد cbct

مهم ترين شاخصه cbct ارائه تصوير سه بعدي از طريق پردازش اطلاعات حين تصويربرداري است. اين تصوير سه بعدي به دندان پزشک اين امکان را مي دهد که دهان و دندان ها را از زواياي مختلف مورد بررسي قرار داده و عصب، رگ ها و بافت محل مورد نظر را به خوبي مشاهده کند. اگر کيست يا عفونتي نيز در فضاي دهان وجود داشته باشد، با اين شکل از عکس برداري مشخص مي شود.

عکس cbct؛ قابل استفاده براي متخصصين رشته هاي مختلف

اسکن هايي که از فک و صورت با دستگاه cbct گرفته مي شود، علاوه بر دندان پزشکان به مدد متخصصين گوش و حلق و بيني، جراحان فک و صورت و سازندگان پروتزهاي صورت نيز مي آيد. پزشکان و دندان پزشکان با داشتن تصاوير سه بعدي، تشخيص هاي دقيق تر و عملکرد بهتري خواهند داشت. تصويرهاي سه بعدي ضريب خطاي انساني را به طور محسوسي کاهش مي دهد.

 نحوه عکس برداري با دستگاه cbct

نحوه تصويربرداري با اين روش به اين گونه است که فرد بعد از خارج کردن تمامي اشياي فلزي از ناحيه گردن و سر، در مقابل دستگاه بي حرکت قرار مي گيرد. دستگاه با چرخشي ??? درجه اي، از تمام نسوج نرم و استخوان ها تصويرهاي دو بعدي تهيه مي کند. در هر دور از چرخش، دستگاه cbct مي تواند ??? تا ??? عکس بگيرد. در نهايت با ترکيب عکس ها در زواياي مختلف، تصاويري سه بعدي قابل ارائه به پزشک است.

کاربردهاي عکس cbct

همان طور که گفته شد اين شيوه از عکس برداري در رشته هاي مختلف پزشکي و دندان پزشکي کاربرد دارد. تعدادي از کاربردهاي رايج cbct را مي توان نام برد:

 • تشخيص اختلال مفصل
 • بررسي سينوس ها
 • پيدا کردن راه حلي براي مشکلات ارتودنسي
 • بررسي دندان هاي نهفته
 • بررسي نحوه قرارگيري ايمپلنت ها
 • تشخيص مشکلات فک
 • مشاهده تومورهاي محدوده دهان
 • ارزيابي مجاري عصبي
 • مطالعه ساختار استخوان ها

?? -پيدا کردن منشا درد بعد از جراحي

 عکس cbct  نيم فک

در صورت لزوم دندان پزشک دستور عکس cbct نيم فک را مي نويسد. در اين مواقع عکس هاي تهيه شده از منطقه مورد نظر به صورت سه بعدي پردازش شده و به صورت ديجيتال در اختيار بيمار و پزشک قرار مي گيرد.

منبع: مجله سلامت

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : رادیولوژی,الف, نویسنده : اشکان بازدید : 26 تاريخ : جمعه 13 تير 1399 ساعت: 11:12

روش جديد کلاهبرداري سايت هاي شرط بندي

قمار آنلاين و روياي نقش بر آب پولدار شدن

روياي نقش بر آب اين روز هاي مال باختگان سايت هاي شرط بندي که نه تنها به واقعيت مبدل نشده بلگه باعث از دست رفتن پول و ثمره تلاش هاي بسياري از افراد شده.

بسياري از مالباختگان سايت هاي پيش بيني فوتبال و شرط بندي نه قصد تفريح داشته اند نه اهل قمار بوده اند فقط به دنبال روشي ميانبر براي پولدار شدن بوده اند و امروز به جز حسرت چيزي نسيبشان نشده، اين افراد عمدتا فريب شاخ هاي اينستاگرام و و عده هاي جذاب آنها را خورده اند که اين موضوع بايد از نظر شخصيتي به صورت عميقي مورد بررسي قرار بگيرد.

چه ميشود که جوان هاي ما به جاي کار و تلاش در تخصصشان مي خواهند از راه قمار پولدار شوند؟

شايد دليل اين است که جوان هاي ما امروزه به جاي اين که در حرفه و تخصصشان مشغول کار باشند و به اصطلاح وقت سر خاراندن هم نداشته باشند بي کار هستند و درآمدي ندارند و به فکر اين هستند که پس انداز خوشان را سکوي پرتابي کنند به سوي موفقيت و ميلياردر شدن اما اتفاقي کي مي افتند کاملا برعکس است و اين کار مي شود مايه افسوس و پيشيماني.

روش جديد کلاهبرداري سايت هاي شرط بندي

در اين روش سايت هاي شرط بندي بازي هاي خاصي را به عنوان بازي هاي پول ساز و راحت معرفي مي کنند مثل بازي انفجار که شاخ هاي اينستاگرام با بي حيايي و روش هاي غير اخلاقي اين بازي را تبليغ مي کنند در اين روش افرادي از سمت اين سايت هاي شرط بندي کلاهبردار مامور مي شوند روش هاي برد ، کد هاي تقلب و ربات هاي بازي انفجار را به افراد ساده باور بفروشند و اين افراد را با اعتماد به نفس کاذب داخل بازي کنند و به راحتي سرمايه اين افراد را از دستشان خارج مي کنند

اين سوال خيلي از افراد است و بايد بگويم رويا و آرزوي بسياري از افراد ساده باور است، اين افراد معمولا به دنبال هک الگوريتم و فرمول بازي و يا خريد ربات تشخيص ضريب بازي انفجار هستند که بايد بدانند اينها همه راه هايي براي کلاهبرداري بيشتر سايت هاي نامعتبر هستند.**يکبار براي هميشه اين را بپذيريد که اين وعده ها جذاب فقط راه کلاهبرداري بيشتر از شماست و به قول شاعر کل اگر طبيب بودي سر خود دوا نمودي**

چگونه مي توان به صورت قطعي جلوي سايت هاي قمار را گرفت؟

اگر بخواهيم براي هميشه از دست تمامي سايت هاي پيش بيني فوتبال و شرط بندي ( قمار ) راحت شويم فقط يک راه تضميني وجود دارد و آن هم افزايش خرد جمعي جامعه نسبت به قمار و روياي نقش بر آب يک شبه پولدار شدن است.

اگر افراد جامعه بپذيرند و درک کنند که هيچکسي تا به امروز از طريق شرط بندي و فعاليت در کازينو هاي آنلاين پولدار نشده به غير از گردانندگان اين سايت ها و براي هميشه اين فکر و کار بي فايده را کنار بگزارند و در اين سايت ها مثل فعاليتي نکنند همين امر باعث مي شود که اين سايت ها به صورت اتوماتيک نتوانند به فعاليت خودشان ادامه دهند.

منبع: فردانيوز

 

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : روش,جدید,کلاهبرداری,سایت,های,شرط,بندی, نویسنده : اشکان بازدید : 31 تاريخ : يکشنبه 8 تير 1399 ساعت: 18:42

نکات مهم درباره فروشگاه هاي اينترنتي

انواع خدمات فروشگاه اينترنتي

 

خدماتي که در فروشگاه هاي اينترنتي به مشتري عرضه مي شود مي تواند فيزيکي باشد که شامل موبايل، کتاب، لوازم برقي و … است و يا اين خدمات مي تواند مجازي باشد که شامل نرم افزار، موسيقي، فيلم و … است. در دسترس بودن خدمات فروشگاه اينترنتي از مزاياي آن است که هم براي فروشنده و هم براي مشتري سودمند خواهد بود. در دنياي امروزي اکثر کارها به شيوه اينترنتي صورت مي گيرد از اين رو بسياري از کسب و کارها براي افزايش درآمدهاي خود به اين روش روي آورده اند.

 

نکات مهم درباره فروشگاه هاي اينترنتي

فروشگاه آنلاين يا فروشگاه اينترنتي چيست ؟ همان فروشگاه است با اين ... 

طراحي مناسب وب سايت جهت فروشگاه اينترنتي از نکات کليدي است که بايد به آن توجه داشت زيرا هر چه طراحي مناسب تر باشد و استفاده از آن سهولت بيشتري داشته باشد مشتري هاي وفادارتري خواهيد داشت که به راحتي به کالاها و مشخصات محصولات و خدمات دسترسي دارند. گروه طراحي سايت اينتن طراحي سايت را با تيم مهندسي حرفه اي خود با قيمتي مناسب براي تان انجام خواهد داد. يک فروشگاه اينترنتي معتبر بايد نماد اعتماد الکترونيکي داشته باشد. اين نماد در واقع يک گواهينامه ديجيتال است که وزارت صنعت و معدن جمهوري اسلامي آن را صادر مي کند. امکان پرداخت در محل از ديگر نشانه هاي يک وب سايت فروشگاهي معتبر است زيرا نشان مي دهد که مدارک صاحب فروشگاه به پست ارائه داده شده است. همچنين يک فروشگاه اينترنتي بايد روش هاي تماس براي خود در نظر بگيرد تا مشتري قادر به برقراري ارتباط باشد. ارائه تصويرهاي مناسب و توضيحاتي که کامل باشد در جذب مشتري موفق تر عمل مي کند. در صورتي که بتوان به سوالات مشتري پاسخ داد مي توان درصد خريد را افزايش داد و فروش بهتري داشت.

 

روش هاي خريد از فروشگاه هاي اينترنتي

 

براي خريد از اين فروشگاه از دو روش مي توانيد استفاده کنيد. روش اول پرداخت در محل است يعني زماني که مشتري کالا را تحويل مي گيرد هزينه را پرداخت مي کند و بدين ترتيب احتمال کلاهبرداري نيز کم مي شود. پرداخت آنلاين روش ديگري است که در اين مورد بايد براي دريافت کالا در ابتدا فاکتور خود را پرداخت کنيد تا محصول مورد نظر بعد از پرداخت آنلاين به آدرس پستي تان ارسال شود. معمولا سايت هاي معتبر هر دو روش خريد را در اختيار مشتري قرار مي دهند تا خود در اين مورد تصميم گيري کنند.

مزاياي فروشگاه هاي آنلاين  اينترنتي

 

فروشگاه هاي اينترنتي براي خريدار و مشتري مزايايي دارند که شرح خواهيم داد. در رابطه با خريدار مي توان گفت که اين گونه لازم به مراجعه حضوري به فروشگاه نخواهد بود و بدون نياز به حمل کالاي مورد نظر، آن را درب منزل تحويل مي گيرند. با اين روش به توضيحات جامعي از کالاي مورد نظر در هر ساعتي از شبانه روز دسترسي خواهيد داشت و سفارش خود را تنها در چند دقيقه مي توانيد ثبت کنيد. اين گونه قادر به مقايسه کالاي مورد نظرتان در فروشگاه هاي انلاين  اينترنتي بسياري خواهيد بود تا بهترين را انتخاب کنيد. کاهش ترافيک، کاهش آلودگي هوا، کاهش آلودگي صوتي و … از جمله مزاياي خريد اينترنتي مي باشد. در رابطه با فروشنده نيز محصولات و خدمات آن ها بدون محدوديت هاي زماني و مکاني به فروش مي رسد و هزاران نفر در طول شبانه روز از فروشگاه انلاين ديدن خواهند کرد و به حضور فيزيکي مشتري نيازي نخواهد بود. با اين روش مشتري از هر نقطه اي قادر به مشاهده محصولات تان خواهد بود و هزينه ها نيز در مقايسه با راه اندازي فروشگاه فيزيکي کمتر خواهد بود. براي قدرت دادن به کسب و کار خود از تغييرات و تحولات جامعه نمي توانيد دوري کنيد و با فروش آنلاين جايگاه بهتري در کسب و کار خود پيدا خواهيد کرد.

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : نکات,مهم,درباره,فروشگاه,های,اینترنتی, نویسنده : اشکان بازدید : 26 تاريخ : سه شنبه 3 تير 1399 ساعت: 4:16

نرم افزار پلاک خوان چيست؟

نرم افزار پلاک خوان چيست؟

gyzf_r3.jpg

به گزارش نماينده ، پيشرفت هاي تکنولوژيکي امروزه در زمينه هايي مانند امنيت و اجراي قانون بسيار مفيد و مورد نياز هستند. بايد بدانيد که شهرهاي مدرن تحت نظارت هستند. سيستم هاي کنترل ترافيک در حال توسعه هستند و نرم افزارهاي تشخيص چهره براي شناسايي مجرمان يا تروريست ها به کار گرفته مي شوند. بسياري از سخت افزارها نيز در شهرها گسترده شده اند تا مواردي مانند شماره پلاک خودرو يا برچسب ها، شناسايي فرکانس راديويي را اسکن کنند. قبل از وجود اين فناوري ها، اقدامات پيشگيرانه مانند مجازات رانندگان که قوانين را نقض مي کنند و يا پيدا کردن يک مجرم، سخت تر بود. همچنين استفاده از پلاک خوان و نرم افزارهاي مختص به آن براي تامين امنيت ساختمان ها و مراکز دولتي، شرکتي، اداري و تجاري نيز بکار گرفته مي شود. در واقع، در حال حاضر هر کاري که در مراکز مهم و جاده ها انجام مي دهيم به احتمال زياد توسط دوربين هاي کنترلي ضبط مي شود.

ترکيب نرم افزارهاي پلاک خوان با افزايش گيت کنترل تردد و يا اتوماسيون حراست، روشي ايده آل براي جلوگيري از ورود افراد ناخواسته و غير مجاز و اطمينان از رفت و آمد افراد و اشياء به داخل سازمان مورد استفاده قرار مي گيرد. ايمن نگه داشتن کارمندان و مشتريان دليل محکمي است که صاحبين مراکز و سازمان ها بتوانند اندازه گيري هاي لازم را در زيرساخت هاي خود داشته باشند تا رفتار خطرناک افراد را به حداقل برسانند و جلوي وقوع نفوذ و سوء استفاده برخي ديگر از افراد را بگيرند. استفاده از پلاک خوان يکي از اين اقداماتي است که اکنون در بسياري از مراکز و ساختمان ها برقرار است. همانطور که از نام آن مشخص است، اين يک فناوري پردازش تصوير است که از از نرم افزار مختص به خود براي شناسايي پلاک وسايل نقليه استفاده مي کند. اين شناسايي شامل سه مرحله اصلي است: تشخيص حرکت، تشخيص پلاک و رديابي آن روي صفحه است.

نرم افزار پلاک خوان داراي چندين مزيت است. در ادامه اين مطلب قصد داريم به برخي از آنها و همچنين برخي از چالش هاي پيش روي آن بپردازيم و بحث کنيم که چرا اين فناوري مي تواند موجب افزايش ايمني شود.

 

چرا ما به نرم افزار پلاک خوان احتياج داريم؟

بيشتر شهرها براي کمک به نظارت بر حرکت و گردش وسايل نقليه از سيستم هاي کنترل تردد و نرم افزارهاي پلاک خوان استفاده مي کنند. براي اين منظور، نرم افزار پلاک خوان به يک ضرورت تبديل شده است زيرا اين تجهيزات داراي مزيت هاي بسيار زيادي است:

بهبود امنيت

با يک فاکتور بسيار مهم شروع مي کنيم. نرم افزار پلاک خوان براي جلوگيري از عبور و مرور غيرمجاز و نفوذ متخلفان بسيار مهم است. اين نرم افزار به واکنش هاي سازماني نيز کمک مي کند، که شامل بازرسي ها، زمان ورود و خروج کارمندان، پيگيري موارد قانوني مي شود. صرف نظر از منظري که به آن نگاه مي کنيد، به رسميت شناختن پلاک خوان به عنوان يک فاکتور ضروري براي اطمينان از ايمني افراد در اين مراکز منجر مي شود.

نظارت و مراقبت

نرم افزار پلاک خوان، روند خسته کننده ثبت دستي شماره ها و ورود و خروج هاي افراد يا اشياء را از بين مي برد. به عنوان مثال، هنگامي که يک روز بسيار شلوغ و پرتردد داشته باشيد، معمولاً تشخيص دادن و ثبت دقيق اين اطلاعات به صورت دستي بسيار دشوار است. در حقيقت، نرم افزار پلاک خوان شماره ها را در زمان واقعي ثبت مي کند که نماي روشني از کنترل ترددها را نشان مي دهد.

کاهش نياز به نيروي حراستي و نگهباني

به عقيده بسياري افراد، اين يک نکته منفي است، زيرا جايگزيني نيروي انساني با وسايل و تجهيزات الکترونيکي مي تواند منجر به کاهش جذب افراد محتلف براي فعاليت هاي کاري شود. با اين حال، اين مسئله کاملاً درست نيست. در سال هاي اخير، ما با ورود تکنولوژي به زندگي هاي خود شاهد ايجاد نقش ها و مشاغل جديد هستيم و همه روزه از سختي کارهايي که با آن رو به رو هستيم کاسته مي شود. پرسنلي که قبلاً در اماکن پر تردد اقامت داشتند که بسيار خطرناک نيز محسوب ميشد، هم اکنون مي توانند از راه دور با تمام اطلاعات ارائه شده توسط نرم افزار پلاک خوان در يک محيط امن کار کنند و از شغل کارآمدتري برخوردار باشند. به خاطر داشته باشيد که صحت اين سيستم بسيار زياد است و از هرگونه خطاي انساني جلوگيري مي کنيد.

چالش هايي که نرم افزار پلاک خوان با آن روبرو است

هر فناوري نوظهوري با مشکلاتي روبرو است. در سيستم هاي پلاک خوان نيز هنوز مشکلات مختلفي وجود دارد. رايج ترين چالشي که با آن روبرو مي شوند ، يکنواختي مدل هاي شماره پلاک براي شهرها و کشورهاي مختلف است. طول آنها نيز ممکن است متفاوت باشد. به همين دليل بايد نرم افزار پلاک خوان را مطابق با مکاني که از آن استفاده مي شود، سفارشي سازي کنيد.

منبع : برنا

 

جادوی عشق...
ما را در سایت جادوی عشق دنبال می کنید

برچسب : نرم,افزار,پلاک,خوان,چیست؟, نویسنده : اشکان بازدید : 29 تاريخ : يکشنبه 1 تير 1399 ساعت: 19:11

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :